אפוקסי – סוגים ושימושים

אפוקסי הוא בשמו המלא – פוליאפוקסיד הוא חומר פולימרי אשר מתקשה בערבוב יחד עם חומרים מקשים. מדובר באחד החומרים הנפוצים ביותר ואנו רואים אותו כיום בשימוש אצל משדרים רבים, חנויות, מוסכים, מפעלים ותעשיות. יש לחומר יתרונות רבים שהופכים אותו לשימושי בקרב קהלים רבים. מה הם סוגי האפוקסי הנפוצים ביותר ומה הם השימושים בהם? הישארו איתנו.

אפוקסי – מה הם סוגי האפוקסי הנפוצים ביותר?

אפוקסי נחשב לאחד החומרים היעילים והעמידיים ביותר, אנו רואים מגוון סוגי אפוקסי:

  • אפוקסי רב שכבתי – בעצם מדובר בשיטה אשר נראה אותה לרוב במבנים תעשייתיים, מוסכים ועוד. במהלך בניית רצפת האפוקסי מפזרים על השכבות העליונות גרגרי קוורץ או שברי זכוכית על מנת ליצור חספוס למניעת החלקה עתידנית.
  • אפוקסי בעל פילוס עצמי – שיטה זו היא השיטה השכיחה ביותר לעיצוב רצפות אפוקסי, כאשר בסוף התהליך אנו מגיעים לשכבת אפוקסי בעל משטח אחיד וחלק.
  • אפוקסי עמיד כימי – אפוקסי בעל ציפוי אפוקסי ייחודי אשר עמיד בפני חומרים כימיים, בעזרת אפוקסי נוכל למנוע ספיגה של החומרים ברצפה מאחר והחומר אינו נשחק ועמיד בפני זעזועים רבים .
  • אפוקסי צמנטי – שימוש בחומר אפוקסי בציפוי טרצו צמנטי הוא לצורך דקורטיביות ועיצוביות בלתי מתפשרת, למעשה אפשר להשתמש באפוקסי בכל צבע שנבחר ובהתאמה אישית ללקוח. הלקוחות השכיחים ביותר הם: מרכזים מסחריים, אולמות אירועים, נמלים שונים, כמו כן גם משרדים ובתים פרטיים.

כמובן שזה לא הסוף ויש עוד אין ספור סוגי אפוקסי, בין היתר ניתן לראות אפוקסי גמיש, אפוקסי לפילוס רצפה, שחזור תפרים, אפוקסי בשילוב חומרים שונים כמו אלומיניום ופלדה, אפוקסי לחדרי קירור ועוד.

אפוקסי – עמידות ו-ויזואליות בלתי מתפשרת

אפוקסי נחשב לחומר ידידותי לסביבה ועמיד במיוחד. למעשה האפוקסי מבודד חשמל ובין יתרונותיו ניתן לראות – עמידות ואטימות גבוהים, עמידות לחום וקורוזיה, עמידות בפני גרירה ומשקלים כבדים, חומרים כימיים, גריז וכמו כן גם קל לתחזוקה וניקיון. אפוקסי נחשב לאחד הטרנדים החדשים במאה ה- 21, וכיום לא נמצא בית מלאכה שלא עובד יחד עם אפוקסי.